kolmapäev, 26. oktoober 2022

Naerulinnu nimepäev

 

Täna on Naerulinnu nimepäev ning selleks puhuks kogunesid saali kõik rühmad, et üheskoos vaadata etendust, mis oli õpetajate omalooming.

Etenduses keskenduti Rohelise kooli teemadele, millega sel õppeaastal rühmad tegelevad:

Oravad: VESI

Liblikad: MERI JA RANNIK

Mesilased - TOIT ja TRANSPORT

Siilid: TERVIS JA HEAOLU.


Orav Olga tahtis nõu ja jõuga abiks olla ning ta aitas puhastada vett, et Naerulind saaks oma käed puhtaks pesta. Selleks pandi pudelisse sammalt, sütt ja kive ning pudelikorgi sisse tehti augud, kust puhas vesi saab välja voolata.


Kuna puhast vett ei saanud nii kiiresti, siis kutsuti kohale dr. Jänes ja tema abiline Lepatriinu Liisu, kes võtsid kaasa puhta vee ning õpetasid, kuidas käsi pesta.Mesilane Maaja kutsus oma väikesi abilisi ja Liblikas Leenu õietolmu koguma, kuid teeääres oli nii palju prügi, et enne aasale jõudmist oli neil palju tegemist, et prügi kokku korjata. Aasale jõudes, näitas Mesilane Maaja, kuidas lille seest nektarit võtta. Kui kogu nektar oli kokku kogutud, viisid usinad mesilased kogu nektari mesitarru.Siili uinaku katkestas aga koolilaps Ivi, kes tuli mere äärt prügist puhtaks koristama. Ühiselt asuti koos prügi koristama ning koristamise käigus leiti ka hätta sattunud luik, kel oli kilekott ümber kaela. Koos aidati luigelt kilekott eemaldada ning luik sai minna omale süüa otsima. 


Naerulind oli leidnud jalutuskäigu ajal ilusad täpilised lehed ning Orav Olga teadis rääkida, et täpilised vahtralehed tähendavad seda, et õhk meie ümber on puhas. Misjärel Siil Siim teatas, et kui tahad terve olla, siis on vaja puhast vett, õhku ja palju liikuda!!!


Siil Siim näitas ette Leopoldi võimlemise, kus kaasa tegid kõik lasteaia lapsed ja ka töötajad.
Naerulinnu nimepäeva puhul lauldi ka Naerulinnu laulu.


Direktor jagas kõigile lastele ja lasteaia töötajatele kommi ning seejärel jagati sügisnäitusel osalejatele tänukirju. Kingiks sai iga osavõtja Kinder Surprise üllatusmuna. Sel aastal oli sügisnäitusele üles seatud 28 tööd. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar