teisipäev, 22. november 2022

Külaskäik parvlaevale Sirena Seaways


Aiarühmadel oli täna tore võimalus külastada Paldiski Põhjasadamas seisvat DFDS-i parvlaeva Sirena Seaways. 
 
Kaptenisild - parvlaeva Sirena Seaways'i kapten vastamas laste küsimusteleLaeva peal tegi meile ringkäigu kapten Tarmo, kes näitas kaptenisilda. Vanema rühma lapsed esitasid julgelt küsimusi ning kapten oskas kõigile küsimustele ka vastata. Lapsed uurisid, kui kaua peab kapteniks õppima? jms küsimusi. Nooremate rühmade lapsed pigem uudistasid ning küsimusi esitasid hoopis õpetajad. Näiteks - kas laeva kapteniks saamine oli lapsepõlve unistus? Millele kapten vastas jah, see oli lapsepõlveunistus ning ta ei osanud oodata, et selleks peab niikaua õppima, ehk 5 aastat.
 
Väga põnevaks osutus laeva sildumiseks vajaminev põrandaaken, kust sai alla vaadata.
 

 Päästepaat - Kas teie teadsite, et ühte reisilaeva päästepaati mahub umbes 150 inimest!? Ja neid päästepaate on sel laeval 4. Seega, mahuvad hädaolukorra puhul kõik reisijad ja meeskond päästepaatidesse.

Päästepaadi uurimine

 Väga oluline on ka päästevesti kasutamine. Lapsed proovisid enda peal ära, kas vestid ikka selga lähevad. Vestid sobisid hästi ning meeskonna valmisolek hädaolukorra puhul kiideti laste poolt heaks 👍. Seejärel suunduti tutvuma laeva kajutitega. Tutvuda sai erinevate kajutitega nii tava- kui ka lukskajutitega.
 


 
 
 

 

Laeva meeskonna poolt oli lastele ka tore üllatus - meile pakuti kooki, mahla/piima/vett/kohvi ning viinamarju.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Täname laeva meeskonda ja kaptenit väga südamliku ja lahke vastuvõtu eest! 💙
Hindamatuks abiks õppekäigu organiseerimisel oli meie endine lapsevanem, DFDS-i klienditeeninduse juht Ave Lomp, suur suur aitäh talle! 💐
Samuti täname abi osutamise eest Oravate rühma lapsevanemat Eneli Oidsalu🌷.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar