esmaspäev, 22. aprill 2024

Liblikad teevad vanast paberit uut paberi

 Aprill on lasteaias keskkonnakuu ning selle raames räägime kõikvõimalikest keskkonnaga seotud teemadest. Ühel päeval tuli Liblikate rühmas jutuks prügi sorteerimine, miks peab prügi sorteerima ja mida selle sorteeritud prügiga hiljem tehakse. Jutuks tuli, et vanast paberist tehakse uut paberit. Kõik see tekitas lastes huvi, kuidas ikkagi vanast paberist uut tehakse. Otsisime siis youtube`st üles video, kus näitas täpselt, mida on vaja teha. Siis tekkis lastel idee, et teeme ise ka paberit. Mõeldud, tehtud! Tudeerisime lastega ning kiiresti sai õpetaja abiga valmistatud vanast pildiraamist ja tüllist paberiraam. 

 

Seejärel tõime vannitoast kausi veega ja kasti, kuhu lapsed panevad paberipuru ja untsu läinud joonistused, ning hakkas pihta vilgas rebimine. 

 

Kui paber oli pisikesteks tükkideks rebitud, siis jätsime need ligunema ja läksime vahepeal õue mängima. Paber sai liguneda ning peale lõunaund hakkasime tegema paberismuutit. Selleks panime ligunenud paberi koos veega blenderisse ja hakkasime blenderdama. 

 


Kuna meie paberiraam ei olnud kõige töökindlam, siis õpetaja pani ise paberismuuti paberiraamile, pigistas suurema vee välja ja keeras paberihakatise vanale rätikule. Lapsed aitasid vett paberihakatisest välja võtta. Selleks kasutasime veel ühte vana rätikut. 

 


Vesi suuremas osas paberihakatisest eemaldatud, asetasime selle radiaatori peale kuivama

 


Järgmisel päeval koorisime uue paberi rätikute pealt maha ja tulemus sai selline!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar