reede, 11. november 2022

Tallinna loomaaed kutsub kakupÀevale

📾 Inari Leiman/Kodukakk
 

 Olles loomaaia kassikakkude vaderid, soovitame minna toredale perepĂ€evale ja teiste pĂ”nevate tegevuste seas ka meie hoolealused oma silmaga ĂŒle vaadata 😊.

LaupĂ€eval, 12. novembril kutsub Tallinna loomaaed isadepĂ€eva eel kĂ”iki isasid koos lastega kakupĂ€evale. Avastuspunktis ja ringkĂ€igul tutvustavad loomaaia töötajad öiseid röövlinde ning kinnitavad vĂ”i lĂŒkkavad ĂŒmber mĂŒstiliste öökullidega seotud legende. Samal pĂ€eval on sissepÀÀs kĂ”igile kuni 19-aastastele lastele loomaaeda tasuta.

Veskimetsa veerel kullimĂ€el saab kakupĂ€eval osa mitmekĂŒlgsest ja kaasahaaravast programmist. Kakuvaatluse ringkĂ€ike viib lĂ€bi loomaaia loodusharidusespetsialist Leif-August Kirs, kes kirjeldab neid pĂ”nevaid linnuliike nii:

„Teravate kĂŒĂŒnistega varustatud hÀÀletu vari tabab ööpimeduses oma saagi. See vĂŒrtsika rahvapĂ€rimusloona kĂ”lav stseen ei ole midagi mĂŒtoloogilist – vari kuulub kakule. Öökull on tark lind, kes tĂŒhja ei lobise, öökull kuulutab surma, kuid vahel toob ka Ă”nne, öökull juhib hingi teispoolsusesse. Mida salapĂ€rasem on loom, seda rohkem ĂŒleloomulikke jĂ”udusid on talle kĂŒlge poogitud. Loomaaia kakupĂ€eval kinnitame vĂ”i lĂŒkkame ĂŒmber erinevad kakkudega seotud legendid. Öökulli tundmine ei tee teda grammigi vĂ€hem mĂŒstiliseks, see on kindel.“

KakupÀeva programm:

  • Kell 11.30 Avastuspunktis on uudistamiseks vĂ€lja pandud erinevate kakuliikide suled, munad ja palju muud huvitavat.
  • Kell 12.00 Kakuvaatluse ringkĂ€igul saab jĂ€lgida pĂ”nevate lugude saatel lindude söötmist ja elukeskkonna rikastamist.
  • Samal laupĂ€eval, 12. novembril alustab loomaaed laste laupĂ€evade kampaaniat. Iga kuu teisel laupĂ€eval novembrist kuni aprillini pÀÀsevad kĂ”ik kuni 19-aastased lapsed loomaaeda kassast soetatud nullpiletiga.

KĂ”ikidele teistele kĂŒlastajatele ja sĂŒndmusel osalejatele kehtivad loomaaia tavapĂ€rased kĂŒlastuspiletite hinnad. SissepÀÀs ja piletimĂŒĂŒk kell 9.00-15.30. Loomaaed on avatud kell 9.00-17.00


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar